Оздоровчий сезон 2023 року

e-mail Друк PDF

Оздоровчий сезон 2023 року триває. Філії. лабораторні відділення ДУ "Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України"  значну увагу приділяючи  стану  санітарної та епідемічної безпеки  води водойм в місцях можливого їх використання  населенням  в якості  рекреаційних зон для оздоровчих потреб,  а саме відпочинку та купання , вже в травні місяці розпочали дослідження проб такої  води.

Станом на початок липня моніторинговим лабораторним спостереженням охоплено 47 ділянок на  23 водних об'єктах, з яких   8  - це штучні озера та відпрацьовані кар'єри. При цьому вода досліджувалася на визначення показників безпеки: фізико-хімічних та мікробіологічних. Якщо за фізико – хімічними показниками не відповідало вимогам гігієнічного регламенту 2, 5 %  досліджених проб води (вміст загального заліза, каламутність), то за мікробіологічними - 24,4 %.

Основним показником мікробіологічного забруднення вважається ЛКП (лактозопозитивна кишкова паличка), яка завжди присутня  в воді поверхневих водоймищ. Її   індекс  у воді водоймищ ІІ –ої категорії для господарсько-побутового використання в оздоровчих, рекреаційних, спортивних цілях не повинен перевищувати 5000/дм3.   Для визначення мікробного забруднення будь-якої води необхідно таку воду досліджувати у відповідній лабораторії. А це займає певний час.  Індекс ЛКП  в декілька разів перевищував  допустиму норму у воді річок Тиса та Ріка в м. Хусті (неорганізовані місця відпочинку в районах Кривського та Городилівського мостів).

В м. Ужгороді таких ділянок 4,  з яких  3 розміщені на р. Уж в районі ТЦ "Епіцентр",  в районі філармонії, парку Підзамкового (транспортний міст), а також  відпрацьований глиняний кар'єр в районі загальноосвітньої школи № 15 Не краща ситуація  на водоймах в м. Чопі, в сільській місцевості Ужгородського району: на р. Уж в селах Невицьке,  Оноківці, Кам'яниця,  на  р. Тиса в с. Соломоново, на р. Латориця в с. Червоне, а також в штучному озері в Середньому.

Всі такі  місця  відпочинку не зареєстровані в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, тому заборонити їх використання просто неможливо. Будьте уважні до повідомлень в засобах масової інформації, куди ми періодично надаємо матеріали про стан води відкритих водоймищ, що населенням нашого  краю використовуються для відпочинку та купання.

Особливої уваги потребують маленькі діти. По-перше, вода в річках завжди холодна, яка призводить до застуди, по-друге, діти, перебуваючи у воді, завжди її ковтають. А це загроза виникнення   інфекційних кишкових захворювань різної етіології.  Пам'ятайте, здоров'я кожного залежить від самої людини.

Задати питання

Пишіть нам