Літо завжди літо

e-mail Друк PDF

Наближається календарне літо, а з ним  і  оздоровчий сезон.  Літо – це пора канікул, відпусток з бажаннями відпочити на природі, а саме на березі річки, озера.

Ситуація  з  умовами  для відпочинку на Закарпатті залишається складною багато років поспіль. Річок багато, з водою проблем немає, а пляжі, як міські, так і громадські загального користування в області  відсутні. Та невелика кількість пляжів у складі  баз відпочинку, а також тих, що належать приватним особам, проблему не вирішує.

Населення за таких умов використовує будь-які водні об'єкти, що знаходяться в районі постійного проживання.

Під час оздоровчого сезону  влітку 2022  року населення та гості нашої області, у тому числі вимушені переселенці,  для відпочинку та купання використовували   46 місць масового відпочинку  на 22 водних об'єктах: на 12 річках, а саме на Тисі, Ужі, Латориці, Ріці, Голятинці,  Репинці, Тур'ї,   Іршавці, Боржаві,Синявці,Вічи, Жденієвці, та 10–ти штучних озерах: в с. Шаян Хустського району, в селах Дийда та В.Береги Берегівського району, відпрацьованих кар'єрах в м. Ужгороді, в   району, ідпрацьованих кар'єрах  в  м. Ужгороді, в тому числі  в районі "Кірпички",  а також  в  с. Андріївка  Ужгородського району, солених озерах  баз відпочинку "Едем" та "Дельфін в Тячівському районі.

Вода відкритих водойм в місцях масового відпочинку  протягом багатьох оздоровчих сезонів в санітарному та епідемічному  відношенні  була безпечною для купання, про що свідчили результати лабораторних досліджень, а також відсутність інфекційних захворювань, пов'язаних саме з такою  водою. Виняток минулий рік, коли спекотне літо призвело до негативних наслідків, висока температура атмосферного повітря призвела до значного випаровування води та підвищення її температури,  внаслідок чого починався активний ріст мікроорганізмів, які завжди присутні   у природній воді.

Якщо за фізико-хімічними показниками не відповідало гігієнічним нормативам 5,5 %  досліджених проб, то за мікробіологічними -  22, 4%. Таке становище мало  відношення до річок Уж в м. Ужгороді, Тиси в районі м. Хуст, штучних озер в м. Ужгороді та в  Ужгородському  районі. На щастя випадки інфекційних захворювань у відпочиваючих на таких водоймах не   реєструвалися.

Ситуація  на водних об'єктах з року в рік змінюється, однак не суттєво. Справа в тому, що для відпочинку та купання   використовуються знайомі населенню як самі водойми, так і місця на них. Філії та лабораторні відділення  ДУ "Закарпатський ОЦКПХ МОЗ"  вже з травня місяця розпочинають досліджувати проби води поверхневих водойм, які  в літній період використовуються в якості місць масового відпочинку

Відпочинок в житті кожної людини займає далеко не останнє  місце. Це складова нормального життя. Створення місць відпочинку в кожному  населеному місті області вкрай важливо.

Задати питання

Пишіть нам