Починаємо оздоровчий сезон

e-mail Друк PDF

 

Щорічно вже в травні місяці починається оздоровчий сезон з використанням водних об'єктів для відпочинку та купання (річки, озера). Державна установа "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України"  з урахуванням діючих  урядових документів та в межах соціально-гігієнічного моніторингу  доручає обласним  центрам контролю та профілактики хвороб та їх відокремленим структурним підрозділам  проводити лабораторний контроль з визначенням  якості   води відкритих водойм у межах місць масового відпочинку рекреаційного та здоровчого використання.

 

 

 

Цьогорічна ситуація внесла свої корективи. За рахунок вимушених переселенців зросла кількість населення у всіх регіонах області, внаслідок чого збільшується навантаження на місця масового відпочинку.    Головним при використанні водних об'єктів для оздоровлення в умовах воєнного стану залишається виконання  всіх правил безпеки щодо поводження  на воді.

В  Закарпатській області   щорічно населення у оздоровчий період для потреб відпочинку та купання використовує всі доступні місця на річках та штучних озерах, вода яких  досліджується на відповідність вимогам безпеки за мікробіологічними та фізико-хімічними показниками. Гігієнічні вимоги до води водних об'єктів, що використовуються в якості зон рекреації та оздоровлення, передбачають перш за все відповідність її  органолептичним показникам, а це відсутність на поверхні води плаваючих плівок, плям мінеральних масел, враховуючи нафтопродукти, накопичення різних домішок, стороннього запаху.

Стан водних об'єктів, що використовуються для купання та оздоровлення, визначається і за мікробіологічними показниками. А для цього необхідно  відбирати  проби води  у скляний стерильний посуд  та виконувати  дослідження в лабораторних умовах. Зрозуміло, всі об'єкти потребують проведення лабораторного контролю води річкової, озерної) у межах місць масового відпочинку рекреаційного та оздоровчого використання. Таку роботу в нашій області  виконують філії, лабораторні відділення  ДУ "Закарпатський обласний  центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України".

Саме для цього вже до початку  оздоровчого сезону  виконуються планові обсяги лабораторних досліджень  води поверхневих водоймищ, які використовуються для оздоровчих потреб. У пробах води визначаються  мікробіологічні та фізико-хімічні показники, на підставі яких готуються  висновки стосовно  відповідності  відібраних проб води гігієнічним нормативам.

Така робота розрахована на весь оздоровчий сезон влітку 2022 року, а це кінець травня - початок    вересня. Завжди треба пам'ятати, що  водні об'єкти  корисні під час оздоровчого сезону тільки у разі виконання деяких обов'язкових правил, а саме  додержання Правил  охорони життя людей на  водних об'єктах України, що затверджені  наказом Міністерства  внутрішніх справ України, правил санітарної та епідемічної безпеки води.Не слід також забувати, що найбільш забрудненою механічно та біологічно  вважається вода відкритих водоймищ як  під час, так і після опадів, тому недоцільно  саме в такі періоди   використовувати водойми для купання.

Задати питання

Пишіть нам