Про епідемічну ситуацію з лептоспірозу в Закарпатській області

e-mail Друк PDF

Про епідемічну ситуацію з лептоспірозу в Закарпатській області

У Закарпатській області одним із найбільш поширених природно вогнищевих особливо небезпечних  захворювань є лептоспіроз, випадки якого реєструються щороку. Хоча захворюваність на лептоспіроз має літньо-осінню сезонність, випадки захворювання можуть реєструватися  протягом цілого року. Впродовж 2023 року в Закарпатській області відмічалося ускладнення епідемічної ситуації лептоспірозу серед жителів. Захворювання на лептоспіроз реєструвалися в усіх районах області.

У цілому, за 2023 рік серед жителів області було зареєстровано 150 випадків захворювання на лептоспіроз, у тому числі зареєстровано 6 випадків хвороби серед дітей до 17 років.

На жаль, серед захворілих на лептоспіроз, в минулому році було зареєстровано 15 летальних випадків, причиною яких було пізнє звернення за медичною допомогою та важкий перебіг захворювання.

У ході проведення епідеміологічного розстеження випадків захворювання на лептоспіроз, фахівцями ДУ «Закарпатський ОЦКПХ МОЗ» встановлено, що  серед захворілих дорослі особи склали 96,0 %.  Епідеміологічного зв’язку між ними не виявлено. Більша частина серед захворілих – це жителі села 84,7 %, в основному це пенсіонери і непрацюючі особи – 78,0 % від загальної кількості зареєстрованих хворих на лептоспіроз.

При аналізі шляхів передачі інфекції встановлено, що переважає контактний шлях передачі (догляд за тваринами, сільськогосподарські роботи, контакт з гризунами, відвідування лісу, відпочинок на природі тощо).

Впродовж епідемічного ускладнення з лептоспірозу в області фахівцями ДУ «Закарпатський ОЦКПХ МОЗ» забезпечено організацію та проведення комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів з метою стабілізації рівня захворюваності, раннього виявлення та зменшення кількості випадків хвороби серед жителів області. Надалі систематично проводиться аналіз епідситуації з лептоспірозу серед жителів області.

Практично вся територія нашої області є ензоотичною з лептоспірозу, збудники лептоспірозу продовжують циркулювати в природних осередках. Вже з початку 2024 року серед  населення області зареєстровано 2 випадки захворювання на лептоспіроз, в т.ч. 1 з яких закінчився смертю хворого.

Пам’ятайте!

Лептоспіроз дуже небезпечна хвороба, оскільки вражає печінку та нирки, що може призвести до смерті хворого. Тому дуже важливо при появі перших симптомів негайно звернутись до лікаря. Тільки вчасно розпочате лікування може зберегти життя! При тяжкому перебігу смерть може наступити вже через 5 днів від початку захворювання. У хворого на лептоспіроз кожний втрачений день зменшує шанси на виживання, тому при високій температурі тіла, найменшій підозрі щодо захворювання на лептоспіроз необхідно негайно звернутися до лікаря.

Задати питання

Пишіть нам