Тренініги перед Новорічними святами

e-mail Друк PDF

Серію тренінігов для медичних працівників Закарпатської області розпочато перед Новорічними святами.

На базі ДУ «Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» 27-29 грудня 2023 року проведено перший триденний тренінг «Імунізація на практиці» для медичних працівників первинної ланки. Захід відбувся за підтримки бюро ВООЗ в Україні та ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

В перший день учасників тренінгу онлайн привітали представник бюро ВООЗ в Україні Станіслав Гаєвський та тренер з команди Центру громадського здоров’я МОЗ України Анфіса Лук’янова.

 

Впродовж  трьох днів слухачі тренінгу розглянули та обговорили низку важливих питань, що стосуються програми вакцинації.  Зокрема, ознайомилися з Національною Програмою імунізації; обговорили основні аспекти системи «Холодового ланцюга», принципів ефективної роботи обладнання холодового ланцюга в ЗОЗ, особливо прекваліфікованого ВООЗ, важливість функціонування пристроїв моніторингу температури, правила розміщення вакцин в холодильному обладнанні; розглянули основні способи використання засобів для безпечних ін’єкцій з метою запобігання травмування голками,  перерахували методи утилізації медичних предметів, які пропонує ВООЗ; покращили свої знання в організації, підготовці та проведенні вакцинальних сесій, а також у процесі мікропланування, тощо. Особливо важливим напрямком у нашому регіоні є проведення комунікаційних заходів з громадами, тому учасники тренінгу дізналися більше про можливі варіанти комунікації з громадами, здійснення планування надання медичних послуг у громадах, про види інформування та залучення членів громад, які вагаються у необхідності проведення імунізації.

Під час тренінгу учасники активно працювали у групах на практичних вправах, долучалися до обговорення питань, що їх цікавили, обмінювалися своїм власним досвідом.

Так, як ДУ «Закарпатський ОЦКПХ МОЗ» є провайдером заходів безперервного професійного розвитку медичних та фармацевтичних працівників, то по завершенню навчання та успішному результату  тестування, учасники тренінгу отримали сертифікати, які є підставою для нарахування 20 балів БПР.

На завершення тренінгу із заключним словом виступила Генеральний директор ДУ «Закарпатський ОЦКПХ МОЗ» Галина Сітник, яка побажала учасникам тренінгу використати всі набутті знання у практичній діяльності та вручила сертифікати та подаруночки від ВООЗ.

Задати питання

Пишіть нам