Національна нарада з питань посилення водопостачання, санітарії та гігієни

e-mail Друк PDF

 

01-02 листопада в м. Києві, за ініціативи та сприяння Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні, з метою розвинути початкові зусилля проекту та мобілізації політичного та міжсекторального партнерства для покращення послуг водопостачання та санітарії, а також громадського здоров'я в Україні, відбулася Національна нарада "Посилення водопостачання, санітарії та гігієни для громадського здоров'я та якісної медичної допомоги в Україні:

Вивчені уроки та майбутні напрямки для невідкладного та довгострокового покращення".


В нараді взяли участь представники  Міністерства охорони здоров'я України, Центру громадського здоров'я України, Регіональні центри з контролю та профілактики захворювань (ЦКПХ) України (включаючи фахівця ДУ «Закарпатський ОЦКПХ МОЗ»), Представники закладів охорони здоров'я з пілотних об'єктів, Асоціація водоканалів та підприємства водоканалів, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Бюро ВООЗ в Україні, Європейське регіональне бюро ВООЗ, штаб-квартира ВООЗ, ЮНІСЕФ в Україні, Інші партнери ООН, ЄС, Центр контролю та профілактики захворювань США (CDC), USAID, Двосторонні та багатосторонні партнери, Кластери WASH та охорони здоров'я.

Таким чином, буде розроблено більш широке стратегічне бачення майбутніх напрямків, включаючи розробку національної програми з планування забезпечення безпечності водопостачання (ПЗБВ), з урахуванням поточного контексту надзвичайної ситуації та етапу відновлення. Узгоджуючи ці зусилля з ініціативами щодо стійкості, реконструкції та вступу до ЄС в Україні, а також з поточними зусиллями, спрямованими на підвищення якості медичної допомоги та надання основних медичних послуг на рівні первинної медико-санітарної допомоги, ця зустріч має на меті забезпечити стійку політичну прихильність, інвестиції та міжсекторальну співпрацю.

Мета зустрічі : • Поділитися результатами проекту ВООЗ/ЦКПХ США щодо покращення послуг водопостачання та санітарії для громадського здоров'я в Україні, зокрема щодо стійкості постачання, епідеміологічного нагляду та гігієни в закладах охорони здоров’я. • Представлення нових інструментів для покращення водопостачання та санітарії в громадах та закладах охорони здоров’я. • Сприяти партнерським контактам для взаємної технічної підтримки. • Мобілізувати політичне та міжсекторальне лідерство та підтримку для подальших зусиль з покращення послуг водопостачання та водовідведення в рамках зусиль з охорони здоров'я, якісної медичної допомоги, стійкості, реконструкції та вступу України до Європейського Союзу.

Очікувані результати зустрічі включають: • Узгоджені майбутні напрямки: скоординовані дії для забезпечення стійкості та сталості послуг водопостачання, санітарії та гігієни в Україні. • Спільне розуміння ключових інструментів та чіткий графік/заходів для реалізації паралельно з іншими новими та актуальними політичними ініціативами.

Задати питання

Пишіть нам