Актуально

Закарпаття проводить заходи з ліквідації спалаху поліомієліту.

e-mail Друк PDF

Фахівці ДУ “Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” продовжують моніторинг заходів з проведення форсованої планової імунізації проти поліомієліту серед дітей віком від 6 місяців до 6 років. В рамках кампанії з подолання спалаху поліомієліту в Закарпатській області 9 вересня 2022 року проведено робочу онлайн-нараду з керівниками філій, лабораторних відділень та фахівцями відділень організації епідеміологічних досліджень з питань посилення епідеміологічного нагляду за поліомієлітом, організації відповідних заходів та моніторингу за темпами вакцинації від поліомієліту серед цільової групи дитячого населення регіону.

Останнє оновлення на П'ятниця, 09 вересня 2022, 15:29

В Закарпатській області триває форсована імунізація поліо в рамках заходів з ліквідації спалаху поліомієліту

e-mail Друк PDF

В Україні з жовтня 2021 року оголошено спалах поліомієліту, відколи зафіксували перший випадок у Рівенській області. А вже в січні 2022 року ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» повідомив про другий випадок гострого в’ялого паралічу в дитини із Закарпаття. Навіть один випадок такого небезпечного захворювання — класифікується як спалах захворювання в країні. За останні роки рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту не перевищував 80%, тому в країні накопичилась критична маса дітей без імунної відповіді до поліовірусу, яка набувається лише завдяки вакцинації.

Останнє оновлення на Середа, 07 вересня 2022, 12:34

Закарпаття продовжує заходи з ліквідації спалаху поліомієліту.

e-mail Друк PDF

Спеціалісти ДУ “Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” 1 вересня 2022 року провели робочу онлайн-нараду з керівниками філій, лабораторних відділень та фахівцями відділень організації епідеміологічних досліджень щодо питань посилення епідеміологічного нагляду за поліомієлітом та організації відповідних заходів в регіоні. Нарада відбулася в рамках кампанії з подолання спалаху поліомієліту в Україні.

 

Під час робочої наради Генеральний директор, заступник Генерального директора з дослідження біологічних факторів,  завідувачка відділом епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб, а також лікарі-епідеміологи наголосили про необхідність посилення заходів реагування на спалах та попередження поширення циркулюючого вакциноспорідненого поліовірусу 2 типу на території області шляхом проведення форсованої планової імунізації дітей віком від 6 місяців до 6 років.

Для здійснення посилених заходів з ліквідації спалаху поліомієліту в області додатково видано низку розпорядчих документів:

 

  • спільний наказ департаменту охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації-обласної військової адміністрації та ДУ "Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» від 29.08.2022 р.  «Про посилення форсованої планової імунізації дітей віком від 6 місяців до 6 років проти поліомієліту  у Закарпатській області»;
  • розпорядження Закарпатської обласної державної адміністрації - Закарпатської обласної військової адміністрації від 31.08.2022 р. «Про посилення заходів із профілактики  вакцинокерованих інфекцій у Закарпатській області»;
  • доручення ДУ “Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” від 01.09.2022 р. «Про посилення епіднагляду за поліомієлітом».

 

Нагадаємо, що у серпні місяці цього року в рамках кампанії з подолання спалаху поліомієліту Закарпатську область відвідала команда консультантів Бюро ВООЗ на чолі з Раймондом Данколі, координатором на реагування спалаху поліомієліту в Україні, та спеціалістів ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». За результатами спільної роботи та наданими командою консультантів рекомендацій, а також відповідно до вищезазначених розпорядчих документів, фахівці  ДУ “Закарпатський ОЦКПХ МОЗ України” активно здійснюють заходи з ліквідації спалаху поліомієліту в регіоні.

Останнє оновлення на П'ятниця, 09 вересня 2022, 15:29

За підтримки спеціалістів Бюро ВООЗ в Закарпатській області триває кампанія по вакцинації внутрішньо переміщених осіб у місцях їх тимчасового проживання.

e-mail Друк PDF

Вакцинація є одним з найнадійніших способів захисту від інфекційних захворювань, що створюють загрозу для життя. За оцінками ВООЗ, щеплення дозволяють щорічно запобігати до 3 млн смертей. У воєнний час підвищується ризик виникнення і передачі інфекційних хвороб через низку проблем: зміна місця проживання, масові скупчення людей в місцях тимчасового розміщення, втрата медичних документів, тощо. Тому, як тільки люди опиняю,ться у відносно безпечних регіонах чи за кордоном, необхідно наздогнати пропущені життєвоважливі щеплення у будь-якому закладі охорони здоров’я. Та території України це можливо зробити і без укладання декларації повторно.

Останнє оновлення на Середа, 07 вересня 2022, 10:07

Закарпаття відвідали консультанти ВООЗ та фахівці ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» з метою узгодження плану заходів реагування на спалах поліомієліту

e-mail Друк PDF

Закарпатську область з робочим візитом відвідали консультанти Бюро ВООЗ на чолі з Раймондом Данколі, координатором на реагування спалаху поліомієліту в Україні та фахівці ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» з метою узгодження плану заходів щодо реагування на випадки інфікування вірусом поліомієліту, які були виявлені у минулому році у регіоні,  що є серйозним викликом для сфери охорони здоров’я.

Останнє оновлення на Понеділок, 05 вересня 2022, 13:58

Сторінка 1 з 172

Задати питання

Пишіть нам