7 квітня Всесвітній день здоров'я

e-mail Друк PDF

7 квітня  щорічно відзначають Всесвітній день здоров'я, починаючи з 1950 року, саме тоді було засновано Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) в рамках ООН.

Мета святкування - підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Згідно з даними вчених, здоров'я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, на  20% - генетичними факторами, тобто спадковістю, на 20 % - станом  навколишнього середовища і тільки  біля 10% залежить від медичного обслуговування.

Необхідність вести здоровий спосіб життя була  і залишається актуальною, тому що він є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров'я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.  Кожен щорічний Всесвітній день здоров'я  ВООЗ присвячує актуальним темам, яким приділяють увагу   Генеральний секретар ООН і Генеральний директор ВООЗ в своїх щорічних посланнях, присвячених цьому дню.

Цей день покликаний привернути суспільну увагу до актуальної проблеми сучасності - здоров’я людей. Кампанія завжди проходить під певним девізом, який розкриватиме одну з найбільш нагальних проблем. А  кожен мешканець нашої планети має пригадати, що здоров’я людини залежить не тільки від зусилля лікарів. Тільки розуміння необхідності підтримувати своє здоров’я в формі, зміна способу життя і повага до середовища проживання і екології на нашій планеті, допоможе спільно подолати навіть найскладніші проблеми.

Всесвітній день здоров’я також покликаний привертати увагу влади до основних проблем, пов’язаних зі здоров’ям населення!

Його головною метою є підвищення обізнаності громадян та представників окремих спільнот про небезпеку різних захворювань, які вважаються найбільш поширеними. Слід пам’ятати що хвороби генеруються ще змолоду, а до літнього віку люди пожинають плоди байдужого ставлення до свого організму. Багато з тих, хто не береже своє здоров’я змолоду, може ніколи не стати людиною похилого  віку.

Тема Всесвітнього дня здоров’я  в цьому році   буде наголошена напевно саме 7 квітня. Але якою б не була тема, зрештою вона пов’язана з профілактикою. Саме профілактична медицина є основою здорової нації, здоров’я кожної людини окремо. Профілактика – це і щеплення для запобігання інфекційних хвороб, і чиста вода, якісні та безпечні продукти харчування,   здорове, раціональне харчування, здорові та безпечні умови праці, навчання, відпочинку, відсутність шкідливих звичок  у вигляді тютюну, алкоголю, наркотиків, а також рухова активність. Стреси і негативні соціальні фактори також нікому не     додають здоров’я.


Багато з цих   положень   відображені в Законі України ″Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення″.  Є постулати здорового способу життя, які потрібно виконувати державі, але є багато таких, що напряму залежать від кожного з нас. Саме  про це необхідно пам’ятати завжди.

Задати питання

Пишіть нам