В області триває літня оздоровча кампанія.

e-mail Друк PDF

З початку літнього оздоровчого періоду працювало 124 літні оздоровчі заклади. Уже закінчили роботу 99 закладів оздоровлення та відпочинку, в яких оздоровилось та відпочило близько 10 тисяч дітей.

Фахівцями ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» та її відокремлених підрозділів проводяться моніторингові спостереження за 25 дитячими закладами оздоровлення і відпочинку, в яких перебуває 2225 дітей, з них 874 дитини із-за меж області. Оздоровча зміна організована в 10 закладах, в яких оздоровлюється 627 дітей.

З початку роботи закладів фахівцями взято участь в 53 перевірках з проведенням моніторингу лабораторних досліджень якості питної води, дотримання санітарно-гігієнічного і протиепідемічного режимів, а в разі заяви керівників - досліджень якості харчування.

Досліджується якість питної води та води відкритих водойм: досліджено 128 проб питної води на бактеріологічні показники, 135 проб питної води на санітарно-хімічні показники, по 1 пробі води з відкритих водойм на санітарно-хімічні та бактеріологічні показники, практично всі відповідали вимогам санітарних норм.

Також досліджено 94 страви на калорійність, 53 страви добових раціонів, 66 проб на бактеріологічне забруднення готових страв, 445 гігієнічних змивів, з них одиничні зразки з відхиленнями від норм.

Впродовж оздоровчого сезону фахівцями  лабораторних центрів області проводиться організаційно-методична робота: проведено 11 нарад, 4 семінари, 6 лекцій, 34 бесіди з питань дотримання відповідних умов перебування, навколишнього середовища життєдіяльності, що може мати вплив на здоров’я дітей.

Робота із здійснення моніторингу за дотриманням санітарного законодавства та проведенням профілактичних заходів з виникнення інфекційних кишкових інфекційних захворювань та спалахів харчових отруєнь в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку продовжується.

Задати питання

Пишіть нам