Новини лабораторної діагностики кліщових інфекцій

e-mail Друк PDF

За 6 місяців цього року у області зареєстровано 9 хворих іксодовим кліщовим бореліозом (хворобою Лайма),

що приблизно на тому ж рівні, що і минулого року. Торік за аналогічний період року було зареєстровано 10 хворих. Дослідження матеріалу від людей (сироваток крові) на бореліоз у області поводяться в лабораторії особливо небезпечних інфекцій (ОНІ) ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», а також в деяких приватних лабораторіях. Дослідження проводяться методом імуноферментного аналізу (ІФА), виявляються антитіла до збудників бореліозу.

 

Також в лабораторії ОНІ ­­– єдиній лабораторії в області, що атестована на проведення досліджень на особливо небезпечні інфекції, впроваджений сучасний молекулярно-генетичний метод виявлення ДНК збудників інфекцій у переносниках кліщових інфекцій – іксодових кліщах з використанням полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР).

З початку року методом ПЛР в лабораторії ОНІ було досліджено 32 кліщі, зняті з людей, та 75 екземплярів кліщів, зібраних з природних об’єктів та знятих зі свійських і домашніх тварин. Дослідження проводились з метою виявлення ДНК збудників таких кліщових інфекцій, як іксодовий кліщовий бореліоз, гранулоцитарний анаплазмоз людини та моноцитарний ерліхіоз людини.

Всього з початку року було проведено 129 досліджень методом ПЛР. Виявлені позитивні результати. Серед кліщів, знятих з людей, інфікованими збудниками іксодового кліщового бореліозу (хвороби Лайма) виявлено 8 екземплярів. Дослідження кліщів з об’єктів навколишнього середовища виявили позитивні результати у 3 пробах, з них у 2 пробах була виявлена ДНК збудника  гранулоцитарного анаплазмозу людини, а в 1 пробі -  мікст-інфекція: ДНК анаплазм та борелій. Загалом інфікованими збудником хвороби Лайма виявились 9 проб кліщів (19,1%), збудником анаплазмозу – 3 проби (7,3%).

Задати питання

Пишіть нам