Снепідситуація за 1-квартал 2017 року

e-mail Друк PDF

Санітарно-гігієнічні, мікробіологічні  лабораторії ДУ "Закарпатський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" та його  відокремлених структурних підрозділів у відповідності до Статуту   здійснюють  лабораторний контроль за станом  питної води, об'єктів навколишнього середовища, умов навчання,  праці,  радіологічної безпеки, за визначенням впливу на населення джерел електромагнітних випромінювань.

Для цього  вимірюється вміст хімічних речовин (нітрати, солі важких металів, пестициди, мікотоксини,  хімічні сполуки),  визначаються параметри мікроклімату, рівні шуму, вібрації, радіологічні, а також мікробіологічні показники, які складаються з бактеріологічних, паразитологічних та вірусологічних, з оцінкою  отриманих результатів у відповідності з діючими нормативними документами.

 

Результати лабораторних досліджень, виконаних в 1-ому кварталі 2017 року,  свідчать про наявність  позитивних знахідок  на окремих об'єктах контролю.Загальна кількість об'єктів, на яких  протягом звітного періоду здійснювався лабораторний контроль, дорівнювала 1 588, а це об'єкти  централізованого та децентралізованого  водопостачання, харчової промисловості, громадського харчування, лікувально-профілактичні заклади охорони здоров'я, дитячі  дошкільні та навчальні заклади, оздоровчі заклади для дорослих та дітей, а також багато  інших. При цьому лабораторних досліджень за санітарно-хімічними показниками виконано 14 755, з яких  1,8 %  не відповідали санітарним нормам, за мікробіологічними показниками виконано 39 835 досліджень, майже  2, 0 % з них  не відповідало санітарним нормам.

 

Складною  залишається ситуація з джерелами децентралізованого водопостачання.  За хімічними показниками  1,8 відсотків такої води  не відповідає санітарним правилам, а  за  бактеріологічними   –  13,7 %, що може свідчити про можливу передачу через таку питну воду інфекційних хвороб кишкової групи. Для об'єктів централізованого водопостачання   ситуація  з якістю питної води відносно стабільна, питома вага досліджень (санітарно-хімічних та мікробіологічних), що не відповідають санітарним нормам, не перевищує 2,0 %. Великі обсяги лабораторних досліджень з визначення показників безпеки  виконані  в якості відомчого контролю по  зразках харчових продуктів  – 2 880 за санітарно-хімічними показниками та 2 680 за мікробіологічними.  За санітарно-хімічними показниками  всі досліджені зразки відповідали санітарним  нормам,  за мікробіологічними  показниками  протягом кварталу 1,1 % зразків не відповідало санітарним нормам.

 

Виконувалися дослідження і за радіологічними показниками зразків питної води, грунту та інших об'єктів контролю.  Перевищень допустимих рівнів  радіонуклідів не  було виявлено. В 1-ому кварталі 2017 року  зареєстрований  спалах дизентерії в одному із навчальних закладів області із загальною  кількістю постраждалих-12 дітей. Завдяки своєчасно проведеному комплексу протиепідемічних та профілактичних   заходів вдалося локалізувати та ліквідувати спалах, запобігти його поширенню за межі осередку.

Задати питання

Пишіть нам