Епідемічна ситуація з грипу та ГРІ в Закарпатській області

e-mail Друк PDF

На 06 тижні спостереження (з 03.02. по 09.02.2020 року) кількість звернень до закладів охорони здоров'я області з приводу респіраторних інфекцій зросла на 30% порівняно з попереднім тижнем, захворіло 7 606 осіб.

 

Інтенсивний показник захворюваності 607 на 100 тисяч населення перевищив визначений епідемічний рівень на 41%. У порівняні з попереднім тижнем, реєструється приріст кількості захворілих на всіх адміністративних територіях, окрім Рахівського району.

Більш як в два рази збільшилася кількість звернень у Волівецькому, Іршавському та Тячівському районах. Найвищі  показники захворюваності  серед населення в м.Ужгород – 1212 на 100 тис.нас., Воловецькому районі – 1216 на 100 тис.нас., Виноградівському – 817 на 100 тис.нас.,  Ужгородському – 813 на 100 тис.нас. та м.Мукачеві – 673 на 100 тис.нас. Порогові рівні перевищені на 11 адміністративних територіях області, окрім Берегівського, Хустського, Перечинського та  Великоберезнянського районів.

Серед усіх захворілих діти до 17 років становлять 69% (5 269 випадків), дорослі -  31% (2337 випадків). У структурі захворілих більше 70% складають діти у Берегівському, Волівецькому, Виноградівському, Хустському, Тячівському, Мукачівському, Міжгірському та Іршавському районах. Серед захворілих дітей найбільша кількість звернень спостерігається серед вікової групи 5-14 років (58% від усіх захворілих дітей).

Рівень госпіталізації  збільшився порівняно з попереднім тижнем на 30% та становить 3%. Загалом по області отримали стаціонарну медичну допомогу 194 хворих, в т.ч. 70% діти до 17 років. При дослідженні зразків матеріалу від хворих  підтверджено циркуляцію вірусів грипу типу А, та вірусу парагрипу.

З метою попередження поширення гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу серед дитячого населення області  тривають протиепідемічні обмежувальні заходи у вигляді  призупинення навчального процесу в усіх дошкільних та шкільних навчальних закладах м.Мукачево, Мукачівського, Берегівського, Рахівського, Іршавського та Виноградівського районів, у школах м.Ужгорода, Перечинського та Міжгірського районів, у деяких навчальних закладах дошкільної та шкільної освіти Ужгородського та Волівецького районів.

Моніторинг за захворюваностю за гострими респіраторними вірусними захворюваннями та грипом, протиепідемічні та профілактичні заходи в області тривають.

Задати питання

Пишіть нам