Грибна осінь

e-mail Друк PDF

Грибний сезоні на Закарпатті буває двічі на рік:

весняно-літній та осінній. І майже кожного року  реєструються випадки отруєння грибами.  За весняно-літній  період  цього року  було вже  декілька випадків з різною кількістю постраждалих (від 2 до 4 людей).  По всіх випадках  були проведені  розслідування, які   свідчать  про необізнаність або неуважність при зборі грибів.

 

Збираючи гриби або купуючи їх на ринках, потрібно бути  уважними, ніколи не забувати,  що за ступенем  корисності та  можливої небезпеки гриби поділяються на їстівні, умовно їстівні та отруйні. Умовно їстівні гриби за певних умов приготування можна застосовувати в їжу, отруйні  в жодному  разі - ні.  При збиранні грибів, якщо виникають  будь-які сумніви  щодо  безпеки грибів, їх   без жалю потрібно залишати у лісі.  А вже вдома, перед початком їх  приготування,   необхідно  знову ретельно  переглянути  дари лісу і все,  що може бути загрозою  для здоров'я,  викидати до смітника.

При отруєнні грибами   методи лікування  практично не змінюються. Якщо  через дві-шість годин після вживання грибів,  у вас з'явилися перші симптоми гастроентерологічного напрямку у вигляді  нудоти, блювання, болю в животі, діареї,  необхідно негайно звертатися до лікаря "швидкої допомоги".  Можливі і інші симптоми. Такий стан  після вживання грибів  повинен одразу ж насторожувати.

Перша долікарська допомога при отруєнні грибами - це початок порятунку хворого. Не зволікайте!  Необхідно негайно почати промивання шлунку водою, випити півтора-два літри сольового або слабкого розчину (рожевого кольору) перманганату калію (марганцівки).  Процедуру  треба повторити декілька разів поспіль.  Не зайвим може бути  і варіант  щодо методу штучної блювоти.

При збиранні грибів  або купівлі їх на ринку,  пам'ятайте, що вони  можуть бути  і небезпечними. Якщо ви погано розбираєтеся  в  грибах, не треба ризикувати  своїм  здоров'ям та здоров'ям  близьких. За необізнаність та неуважність може бути велика ціна, життя.

Задати питання

Пишіть нам