17 червня – День медичного працівника

e-mail Друк PDF

У відповідності з Указом Президента України  № 281/94  від  03.06.1994  року   щорічно  у третю неділю червня   держава відмічає  День медичного працівника.

Медична галузь має два важливі напрямки діяльності: лікувальний та профілактичний. Здоров'я людини залежить від багатьох чинників,  спостереження  за якими у вигляді моніторингу  є функцією державних установ Міністерства охорони здоров'я України, а саме обласних лабораторних центрів та їх філій. Моніторинг передбачає виконання  великих обсягів лабораторних досліджень та вимірювань, аналіз стану інфекційної захворюваності, стану  об'єктів навколишнього середовища, питної води, умов праці, всього того, що може негативно впливати на стан  здоров'я населення, кожної людини.

Слід пам'ятати, що стан здоров'я людини залежить від багатьох складових, а саме на 50 % від способу життя (умови праці, помешкання,  навчання, звички, з яких  більшість є шкідливими, умови харчування, психологічне оточення), на 20 % від стану  навколишнього середовища (атмосферного повітря,  підземних вод та води відкритих водойм, грунту), на 20 %  від   генетичного фонду. Здоровий спосіб життя, виконання правил особистої гігієни  значно збільшують     тривалість  життя.

Навіть спадкові хвороби  без провокуючих факторів у вигляді шкідливих звичок, серед яких тютюнова, алкогольна, наркотична залежність,  не завжди проявляються.

Забруднені атмосферне повітря,  вода відкритих водоймищ, грунт призводять до зниження рівня імунітету з наступним  розвитком хронічних хвороб. А недоброякісна питна вода  взагалі може бути причиною гострого або хронічного отруєння, розвитку інфекційних захворювань кишкової групи (холера,    дизентерія    та інші).

На Закарпатті   на сьогоднішній день у відповідності до Статуту  ДУ "Закарпатський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України",  його  санітарно-гігієнічні, мікробіологічні  лабораторії  здійснюють  лабораторний контроль за станом  питної води, грунту, повітря об'єктів навколишнього середовища, умов навчання,  праці,  радіологічної безпеки, за визначенням впливу на населення джерел електромагнітних випромінювань. Для цього  вимірюється вміст хімічних речовин (нітрати, солі важких металів, пестициди, мікотоксини,  хімічні сполуки),  визначаються параметри мікроклімату, рівні шуму, вібрації, радіологічні, а також мікробіологічні показники (бактеріологічні,  паразитологічні та вірусологічні, в тому числі ГМО)  на відповідність  результатів діючим нормативним документам. При цьому діяльність всіх установ  спрямована на попередження негативного впливу шкідливих факторів, які оточують людину вже від народження.

Таку роботу  виконують  лікарі-гігієністи, лікарі-епідеміологи, лікарі-бактеріологи та вірусологи, лікарі-лаборанти, біологи, фельдшери, лаборанти,  допоміжні працівники.   17 червня 2018 року  вони святкуватимуть  День   медичного  працівника.

Зі святом!

Задати питання

Пишіть нам