Оперативна інформація щодо епідемічної ситуації з кору за 11 місяців 2017 року.

e-mail Друк PDF

Епідемічна ситуація з кору в Закарпатській області напружена,  на окремих адміністративних територіях спостерігається  інтенсивне поширення кору серед не щеплених осіб.

За даними звітних статистичних форм  за  11 місяців 2017 року  в області зареєстровано 416 випадків кору, показник -  33,03 на 100 тис. нас. Станом на кінець грудня кір реєструється на всіх адміністративних територіях області крім Перечинського та Великоберезнянського районів. Інтенсивне поширення кору спостерігається серед осіб, що схильні до кочового способу життя та не мають щеплень проти кору.

Хворіють кором переважно діти до 17 років – 379 випадів, що становить 91% від усіх  захворілих. Найбільше поширена інфекція серед діток віком  до 1 року, які  ще не отримали щеплення  та дітей 1-4 роки, які мали б отримати першу дозу вакцини проти кору, проте  82% з них виявилися не щепленими.

За даними епідеміологічних розстежень, не щепленими проти кору  виявилися 74% усіх хворих, одне щеплення в анамнезі отримали 14%, вакцинованими згідно календаря  - 6%.

За формою перебігу переважають випадки  із  середньою  формою важкості, зареєстровано 6 важких форм, летальних випадків не зареєстровано. Лабораторне підтвердження отримало 25% випадків кору, інші класифіковані як клінічно сумісні та епідеміологічно пов’язані.

До епідемічного процесу кору  залучені організовані колективи – дитячі дошкільні заклади та школи, лікувальні заклади та особи із груп ризику (медичні працівники, вихователі та вчителі). Тож зволікання із вакцинацією проти кору сприятиме подальшому поширенню інфекції серед осіб, які не мають імунітету.

Медико - профілактичні  заходи  з даного питання  тривають.

Задати питання

Пишіть нам