Про виконання заходів весняної суцільної дератизації.

e-mail Друк PDF

Закарпатська область є ензоотичною з лептоспірозу. Захворювання реєструються практично в усіх районах області. Основним резервуаром і розповсюджувачем збудника лептоспірозу є мишовидні гризуни, тому головна роль у системі заходів з профілактики лептоспірозу відводиться проведенню дератизації.

Лептоспіроз – це група гострих інфекційних захворювань людей і тварин, які викликаються особливими мікроорганізмами – лептоспірами. Основним джерелом збудників лептоспірозу у природі є мишоподібні гризуни – миші і щурі, від яких заражаються люди і свійські тварини (ВРХ, свині, вівці, кози, коні, собаки).

 

Лептоспіри паразитують в нирках гризунів і з сечею виділяються у зовнішнє середовище. З навколишнього середовища збудник проникає в організм людини або тварини шляхом вживання харчових продуктів або води, забруднених виділеннями гризунів, а також  через слизові оболонки і ушкодження шкіри, навіть незначні.Найбільша небезпека захворіти на лептоспіроз виникає при роботі на садово-городніх ділянках, при проведенні сільськогосподарських робіт, туристичному відпочинку

З метою профілактики лептоспірозу щорічно у області проводиться дворазова суцільна (весняна і осіння) дератизація з охопленням об’єктів відкритих територій – парків, скверів, берегів річок, кладовищ, місць збору та утилізації твердих побутових  відходів.Для збільшення повноти охоплення суцільною дератизацією приватного житлового сектора та, відповідно, покращення її загальної ефективності, прохання до власників приватних будинковолодінь долучитися до проведення даного протиепідемічного заходу. Для цього необхідно звертатися у територіальні філії ДУ “Закарпатський обласний лабораторний ценр МОЗ України ”, які нададуть якісну та кваліфіковану допомогу з питань боротьби з мишовидними гризунами.

Задати питання

Пишіть нам