Про безпеку води

e-mail Друк PDF

Відомо, що вода в житті кожної людини займає одно з важливіших місць. Вода потрібна  для задоволення  фізіологічних потреб,  розраховане, що її потрібно випивати  щодоби не менш як 2 літри. Гігієнічні потреби вимагають ще більше води. Одним словом: без води  життя  неможливе.Сумний досвід  міста  Ізмаїла Одеської області ще раз  нагадує про необхідність цивілізованого відношення до води, в першу чергу  питної. Мало мати доброякісну питну  воду, потрібно мати необхідні інженерні споруди для  безпечної   доставки її до споживача. Будь-яке порушення та ще й разом зі стихійними лихами, які не оминають і нашу країну, призводять до несподіваних наслідків.

Бактеріальне забруднення  води може бути причиною  виникнення та розповсюдження цілої низки  інфекційних  захворювань кишкової групи. У таких випадках вода є фактором передачі  дизентерії, гастроентериту,  холери та багатьох інших схожих захворювань від хворої людини до здорової. Недостатня кількість води або її відсутність взагалі також може привести до таких же наслідків. Фактором передачі інфекцій при цьому буде так званий контактно-побутовий    шлях  через брудні руки.

Згідно з санітарними правилами, що діють в нашій державі, якість води за бактеріологічними показниками нормується окремо для централізованого водопостачання та так званого децентралізованого з  використанням підземних   вод  за допомогою таких споруд,  як свердловини, шахтні  або трубчасті колодязі. В   2016  році потужні дощі змінюються спекотною погодою, від чого найбільш страждають мешканці сіл та селищ, які мають на подвір'ях шахтні або трубчасті колодязі, рівень води у яких напряму залежить від рівня ґрунтових вод. А які ґрунтові води, коли перший водоносний горизонт напряму зв’язаний з ситуацією на поверхні землі? Води або  не вистачає для всіх домашніх потреб, або її багато і вона забруднена.До ускладнення епідемічної ситуації в нашому краї може привести як відсутність води, її недостатня кількість (навіть без мікробного забруднення), а також бактеріально забруднена вода,  якою можуть бути заповнені колодязі після потужних дощів.   Централізоване водопостачання не виняток з правил. Справа в тому, що інженерні водозабірні та водоочисні споруди   з мережею труб   в більшості населених пунктів області потребують ремонту.  Труби не витримують багаторічної експлуатації, що і стає причиною  аварійних ситуацій з їх  поривами.  На час проведення ремонтних робіт вода не подається споживачу. В трубах виникає так званий вакуум, що призводить до підсосу всього, що є поряд з водопровідною мережею, в тому числі і стічних вод.  При відновленні подачі питної води у багатьох випадках вона вже забруднена органічними речовинами, серед яких є збудники інфекційних захворювань кишкової групи. Перед  використанням таку воду бажано спочатку зливати в систему каналізації  та в ніякому разі не пити в сирому вигляді. Після дощів, які в нашій області  бувають і потужними,  у колодязях підвищується рівень води, при цьому вона може бути небезпечна для вживання у сирому вигляді. Справа в тому, що накопичені на поверхні землі різні відходи, в тому числі і біологічні з великою кількістю різноманітних  мікроорганізмів, забруднюють підземні води. Необхідно з насторогою відноситися до такої води, вона може бути навіть прозорою на вигляд і при цьому бути небезпечною, і в першу чергу для дітей. Є  порада, яка доступна всім і не потребує якихось коштів. Воду  як з джерел  централізованого,  так і децентралізованого водопостачання перед вживанням необхідно обов’язково кип’ятити.  При цьому вона втрачає деякі мінеральні властивості, однак стає бактеріально безпечною. Якщо цього не робити,  лихо може спіткати кожного з нас вже після випитої  склянки такої води.  Взагалі сиру воду вживати не бажано, краще пити кип′ячену воду, позбавлену бактеріального забруднення, очищену бутильовану або мінеральну, якої в нашому краї достатньо.

Здоров’я  кожного в його руках. Не забувайте про це.


Пономарьова О.С.                

Задати питання

Пишіть нам