Covid-19 у Закарпатській області станом на 25.06.2020

e-mail Друк PDF

ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє, що станом на 25.06.2020 року в заклади охорони здоров’я Закарпатської області з початку року госпіталізовано – 610 осіб,  перебувають на самоізоляції – 1775 осіб. Лабораторно підтверджено 2454 випадки захворювання на COVID-19, з них 392 медичних працівників (16,0%).

Рівень захворюваності серед жителів області склав 195,7 на 100 тис. нас. і перевищує показник середній по Україні, який складає  94,8 на 100 тис. нас. Всього в області проведено 24950 лабораторних дослідження, в т.ч. 22906 - методом ПЛР і 2044 методом ІФА, за останню добу проведено 1158 досліджень методом ПЛР та ІФА, виявлено 85 позитивних результатів.

Випадки захворювання реєструвалися у жителів:

м. Ужгорода – 532 випадки

м. Мукачева - 253

В. Березнянського району – 76

Берегівського району – 19

Виноградівського району – 110

Воловецького району - 50

Іршавського району - 199

Міжгірського району - 78

Мукачівського району - 136

Перечинського району - 197

Свалявського району – 132

Рахівського району - 148

Тячівського району - 104

Ужгородського району – 209

Хустського району - 211

Всього за період епідемії в області зареєстровано 70 летальних випадків (Хустський район – 12 випадків, м. Ужгород та Іршавський район – по 8 випадків, Ужгородський та Рахівський райони – по 7 випадків, Міжгірський район – 5 випадків,   Тячівський та Виноградівський райони – по 4 випадки, м. Мукачево та Свалявський район – по 3 випадки, В. Березнянський, Берегівський, Перечинський та Мукачівський райони – по 2 випадки та 1 випадок у Воловецькому районі). Летальність становить 2,7% .

Із числа всіх захворілих 864 (35,2%) пацієнти одужали.

В цілому по Україні впродовж останнього періоду реєструється різке збільшення кількості випадків захворювання. Сьогодні Україна поставила новий антирекорд за кількістю інфікованих коронавірусом – захворіло 994 людей. Епідемічна ситуація вкрай напружена і небезпечна, в т.ч. і в нашій області.

Через недбале ставлення до основних рекомендацій з протидії епідемії маємо страшний результат. Кількість хворих стрімко збільшується, сьогодні  за добу, на жаль,  знову зареєстровано 5 випадків смерті від COVID-19 серед наших жителів нашої області.

Так, як на Закарпатті різко погіршилися епідеміологічні показники, які визначені МОЗ України критеріями для послаблення карантину, рішенням регіональної комісії з питань ТЕБ та НС на території нашої області скасовано послаблення протиепiдемiчних заходiв.

Також на території області заборонено iз 25.06.2020 року:

  • закладам охорони здоров'я проведення планових заходiв з госпiталiзацii,
  • до покращення епідемічної ситуацii та прийняття окремого рішення;
  • - заборонено у вихiднi (субота, недiля) та святковi днi реryлярнi та
  • нерегулярнi перевезення пасажирiв громадським автомобiльним транспортом у міському, примiському, мiжмiському, внутрiшньообласному сполученi.
  • - починаючи iз 00.00 год. 2З червня 2020 року до покращення епідемічної ситуацii та прийняття окремого рiшення встановлено контрольно-пропускнi пункти на перевальних дiлянках наступних автомобiльних дорiг:
  • - Яблунецький перевал (автодорога Н-09 Мукачево-Рогатин-Львiв);

- Абранський перевал (автодорога М-06 Киiв-Чоп).

Аналізуючи причини зростання захворюваності, а також окремих їх спалахів на території нашої області виявлено основні -  масове недотримання карантинних вимог, зокрема, щодо дотримання соціальної дистанції, ігнорування носіння масок. Відбуваються постійні богослужіння в храмах і молитовних домах з великою кількістю присутніх людей; проводяться весілля з великою кількістю гостей; порушення протиепідемічних вимог під час похорон та поминальних обідів.

Слід пам'ятати, що у боротьбі з вірусом у нас немає іншої зброї, крім дотримання правил особистої гігієни. Обов'язковими залишаються використання захисних масок і дотримання соціальної дистанції.

Будьте свідомими і не допускайте повторного спалаху! Бережіть себе та своїх рідних! Будьмо здорові!

 

Задати питання

Пишіть нам